Refleksologia stóp

Refleksologia to nieinwazyjna metoda terapii, która może być traktowana jako alternatywa dla tradycyjnej terapii stresu.W trakcie zabiegu refleksolog uciska określone punkty refleksoryczne, odpowiadające za poszczególne narządy ciała. W refleksologii punkty te znajdują się głównie na stopach. Stymulując określone receptory, aktywujemy proces samoleczenia organizmu, prowadząc tym samym do przywrócenia wewnętrznej równowagi (homeostazy).

Zalety zabiegu:

  • łagodzenie stresu –  wprowadzając organizm w stan głębokiej relaksacji,
  • wspomaganie procesu detoksykacji organizmu – wspierając m.in. pracę wątroby, nerek oraz jelit,
  • usprawnienie funkcjonowanie układu nerwowego – odblokowując szlaki bodźców nerwowych,
  • pomaganie w walce z bólem – zwiększając wydzielanie endorfin oraz zamykając tzw. „bramki bólu”,
  • pozytywne wpływanie na układ hormonalny – przywracając stan równowagi hormonalnej,
  • poprawienie pracy układu krążenia – umożliwiając właściwą cyrkulację krwi i poprawiając ukrwienie tkanek,
  • usuwanie złogów i toksyn  – przynosząc ulgę obolałym stopom.

Przebieg zabiegu :

Przed zabiegiem pacjent pytany jest o dolegliwości, styl życia i dietę, może być także poproszony o wypełnienie formularza, w którym podaje informacje dotyczące swojego stanu zdrowia.

Jeżeli ma się odbyć refleksologia stóp są one przed zabiegiem natłuszczane kremem lub olejkiem do masażu. 

Najpierw wykonywane są ćwiczenia rozluźniające i rozciągające, a następnie właściwy masaż, dotyczący odpowiednich punktów i przy zastosowaniu wybranych technik. Zabieg kończy się masażem relaksacyjnym, odprężającym.

Z pewnością refleksologia to zabieg przyjemny, odprężający, który pozwala się wyciszyć, uspokoić, zredukować stres, na przykład po nerwowym dniu. Pomaga rozluźnić mięśnie, tym samym wpływając na zmniejszenie bólu kręgosłupa czy napięciowego bólu głowy.